Zbirka odlikovanja, medalja i plaketa nastajala je tijekom godina i obogaćivala se raznim darovima i kupovinom od osnutka Muzeja grada Splita. Danas broji ukupno 307 primjeraka. Zbirka je registrirana od strane Ministarstva kulture Republike Hrvatske 22. studenog 2011. godine. Medalje su većinom domaćeg, a ima ih i inozemnog podrijetla.
Zbirka značaka prikupljana je darovanjima, otkupima ili ustupanjima i to od samog početka djelovanja Muzeja grada Splita. Značke se gotovo cjelokupnim dijelom odnose na institucije i događanja vezana za grad Split ili pak područje Dalmacije u vremenu od kraja 19. do kraja 20. stoljeća. U Zbirci se čuva komplet značaka izrađenih u povodu Mediteranskih igara održanih u Splitu 1979. godine. Razdoblje nastanka predmeta obuhvaća period od 14. stoljeća do današnjih dana, a podrijetlo građe većim dijelom vezano je za grad Split i teritorij Dalmacije.
Zbirka plakata sadržava plakate koji prate izložbe, predavanja, glazbene događaje i koncerte, kazališne i sportske predstave te akcije, kao i političke promidžbene plakate, ratne i druge plakate.
Arhivska građa koja se kao zasebna zbirka čuva u Muzeju grada Splita raznovrsna je kao što su raznovrsni oblici djelatnosti jednog gradskog muzeja, a koji zadiru u sve pore kulturnog, povijesnog, društvenog, umjetničkog, gospodarskog i urbanističkog života. Počela se prikupljati sustavno od vremena osnutka Muzeja.
Zbirka fotografija, razglednica i fotografske opreme Muzeja grada Splita broji preko 18.000 predmeta, a sadrži najvećim dijelom fotografije i dopisnice te u manjem obimu fotografsku i kinematografsku opremu od 1860. godine nadalje. Fotografska građa i popratna oprema čuvaju vrijedna vizualna svjedočanstva rasta i razvoja grada Splita, izgled njegovih građana, prate promjene fotografskih tehnika i stilskih pravaca gotovo istodobno sa fotografskim kretanjima u svijetu.
Zbirka umjetničkog obrta (metal) obuhvaća niz grupa predmeta izrađenih od neplemenitih i plemenitih metala kao što su: predmeti za opremu stanova i kuća, kućanski predmeti, predmeti za rasvjetu i grijanje, alati, instrumenti i razni pribor, mjerni instrumenti i pribor, varia, crkveni inventar. U Zbirci se nalaze i predmeti vezani za poznate osobe iz političke i kulturne povijesti grada Splita. Razdoblje nastanka predmeta obuhvaća period od 14. stoljeća do današnjih dana, a podrijetlo građe većim dijelom vezano je za grad Split i teritorij Dalmacije.
Zbirka pečatnjaka obuhvaća pečatnjake koje tematski možemo dijeliti na pečatnjake upravnih ustanova, gradova, financijskih, poštanskih i pomorskih ureda, vojnih jedinica i ustanova, škola i ustanova kulture, cehova i obrtnika, trgovaca, gospodarskih dobara, crkvene pečatnjake, obiteljske i osobne, neidentificirane, s monogramom i inicijalima, pečatne prstene i dr.
Muzej grada Splita posjeduje više od 2000 vrijednih knjiga koje su obuhvaćene u Zbirku starih i rijetkih knjiga. U fundus Zbirke spadaju tiskane knjige koje vremenski pripadaju razdoblju od 16. do sredine 19. stoljeća, a tematski ili vlasnički imaju veze sa Splitom i njegovom užom regijom. Knjige su uglavnom objavljivane u Italiji (Firenca, Milano, Venecija…), manjim dijelom u ostatku Europe (Pariz, Beč, London…) i Hrvatske (Split, Zadar, Dubrovnik). Prevladavaju djela na talijanskom i latinskom, dok je manji dio tiskan na njemačkom, francuskom, hrvatskom i engleskom jeziku.
Zbirka oružja jedna je od najvrjednijih zbirki Muzeja grada Splita. Vrijednost Zbirke nije u njenoj brojnosti, nego u izuzetno rijetkim i lijepim primjercima, od kojih su neki rijetki i u europskim razmjerima. Oružje iz Zbirke koje datira od 14. do 20. stoljeća može se podijeliti na napadačko i obrambeno oružje.
Zbirka numizmatike Muzeja grada Splita nastala je sakupljačkom djelatnošću pojedinaca i institucija u kojima se sakupljala građa za budući muzej, a to su Gradska biblioteka i Arheološki muzej u Splitu. Dio građe je u Zbirku ušao kao nalaz arheoloških istraživanja.