19 stoljeće
Stalni postav
Češka, 1898. – 1900. g.
26/02/2021
Staklena vaza tirkizne boje, irizirana s ukrasom mrlja tipa papilon, obrubljena posrebrenim okovom izvedenim u stilu secesijski stiliziranih biljnih motiva. Proizvedena je u staklani Johann Loetz Witwe u mjestu Klášterský Mlýn. Staklana je na prijelazu iz 19. u 20. stoljeća bila među vodećim tvrtkama u dizajniranju staklenih predmeta oblikovanih u secesijskom stilskom izričaju. Vaza je pripadala obitelji dr. Ive Stalija, istaknutog splitskog dermatovenerologa.
MGS Zbirke
*
Arhiv
*
Numizmatika
*
Crteži
*
Emanuel Vidović
*
Fotografije
*
Grafike
*
Igračke
*
Kameni spomenici
*
Keramika i porculan
*
Namještaj
*
Odlikovanja, medalje i plakete
*
Oružje
*
Pečatnjaci
*
Plakati
*
Planovi, karte i nacrti
*
Skulpture
*
Slike
*
Staklo
*
Stare i rijetke knjige
*
Tekstil i modni pribor
*
Umjetnički obrt
*
Značke
Zbirka značaka prikupljana je darovanjima, otkupima ili ustupanjima i to od samog početka djelovanja Muzeja grada Splita. Značke se gotovo cjelokupnim dijelom odnose na institucije i događanja vezana za grad Split ili pak područje Dalmacije u vremenu od kraja 19. do kraja 20. stoljeća. U Zbirci se čuva komplet značaka izrađenih u povodu Mediteranskih igara održanih u Splitu 1979. godine. Razdoblje nastanka predmeta obuhvaća period od 14. stoljeća do današnjih dana, a podrijetlo građe većim dijelom vezano je za grad Split i teritorij Dalmacije.
Voditelj zbirke: Marijan Čipčić, kustos
Knjižnica
1925.MGS

Knjižnica Muzeja grada Splita je poluotvorenog tipa – osim za internu upotrebu, knjižni fond je dostupan po određenim uvjetima i vanjskim korisnicima. Evidentirano je više od 11 000 kataloških jedinica knjižnične građe. Knjižnica prima 42 naslova periodike vezane za sve aspekte gradske i opće povijesti (povijesti umjetnosti, sociologije, zdravstva…).
Od novina knjižnica posjeduje većinu godišta Novog doba, Pučkog lista i Jadranske straže. Ujedno prikuplja i primjerke Slobodne Dalmacije od samih početaka.
Građa knjižnice Muzeja grada Splita nabavlja se donacijama i kupnjom, a najviše razmjenom sa srodnim ustanovama.