Zbirka stakla broji 163 inv. oznake (245 predmeta). Prema namjeni predmeti se svrstavaju u sljedeće grupe: kuhinjsko posuđe (zdjele, staklenke…); stolno posuđe (čaše, vrčevi, boce, tanjuri…); ukrasni predmeti (vaze, pepeljare, figurice, suveniri, rasvjetna tijela…); ljekarničko staklo (staklena oprema ljekarne – boce s etiketama sadržine, staklenke, epruvete, retorte, mjerice…); ambalaža (boce, staklenke…).
Zbirka odlikovanja, medalja i plaketa nastajala je tijekom godina i obogaćivala se raznim darovima i kupovinom od osnutka Muzeja grada Splita. Danas broji ukupno 307 primjeraka. Zbirka je registrirana od strane Ministarstva kulture Republike Hrvatske 22. studenog 2011. godine. Medalje su većinom domaćeg, a ima ih i inozemnog podrijetla.
Zbirka igračaka osnovana je 1993. godine. Osim dječjih igračaka, Zbirka sadržajem prezentira širi aspekt igre, igranja, pa čak i tijek same proizvodnje igračaka (kalupi za izradu lutaka). U Zbirci su tako svoje mjesto našle društvene igre tombola i šah. Kuglice s brojevima za tombolu i figure za šah s početka i iz prve polovice 20. stoljeća svjedoče nam o stoljetnoj popularnosti tih društvenih igara u gradu. U Zbirci se nalaze predmeti od izuzetne vrijednosti za Split koji pokrivaju razdoblje od 18. do 20. stoljeća.
Zbirka tekstila i modnog pribore utemeljena je 1948. g. Sustavno se dopunjavala otkupima i darovima, a sabire predmete koji nam govore o kulturi odijevanja i življenja u Splitu kroz prethodna stoljeća. Zbirku čine ženski i muški odjevni predmeti, donje rublje, obuća, dječja odjeća, nakit i modni dodaci poput torbica, šešira, suncobrana, rukavica, naočala.
Zbirka umjetničkog obrta (metal) obuhvaća niz grupa predmeta izrađenih od neplemenitih i plemenitih metala kao što su: predmeti za opremu stanova i kuća, kućanski predmeti, predmeti za rasvjetu i grijanje, alati, instrumenti i razni pribor, mjerni instrumenti i pribor, varia, crkveni inventar. U Zbirci se nalaze i predmeti vezani za poznate osobe iz političke i kulturne povijesti grada Splita. Razdoblje nastanka predmeta obuhvaća period od 14. stoljeća do današnjih dana, a podrijetlo građe većim dijelom vezano je za grad Split i teritorij Dalmacije.
Muzej grada Splita posjeduje više od 2000 vrijednih knjiga koje su obuhvaćene u Zbirku starih i rijetkih knjiga. U fundus Zbirke spadaju tiskane knjige koje vremenski pripadaju razdoblju od 16. do sredine 19. stoljeća, a tematski ili vlasnički imaju veze sa Splitom i njegovom užom regijom. Knjige su uglavnom objavljivane u Italiji (Firenca, Milano, Venecija…), manjim dijelom u ostatku Europe (Pariz, Beč, London…) i Hrvatske (Split, Zadar, Dubrovnik). Prevladavaju djela na talijanskom i latinskom, dok je manji dio tiskan na njemačkom, francuskom, hrvatskom i engleskom jeziku.
Zbirka oružja jedna je od najvrjednijih zbirki Muzeja grada Splita. Vrijednost Zbirke nije u njenoj brojnosti, nego u izuzetno rijetkim i lijepim primjercima, od kojih su neki rijetki i u europskim razmjerima. Oružje iz Zbirke koje datira od 14. do 20. stoljeća može se podijeliti na napadačko i obrambeno oružje.
Skupljanje predmeta za fundus Muzeja grada Splita, pa tako i predmeta za Zbirku namještaja, počinje 1915. godine u okrilju tadašnje Gradske biblioteke. Poseban događaj zbio se 1928. godine kada je nadbiskup Kvirin Bonefačić darovao nosiljku koja je pripadala trogirsko – splitskom nadbiskupu Ivanu Luki Garagninu. Unutar Zbirke čuvaju se i dijelovi Buvininih vratnica izrađenih za stolnu crkvu, a koji su skinuti s vratnica prilikom restauracije početkom 20. stoljeća.
Zbirka keramike i porculana nastala je u vrijeme formiranja Muzeja grada Splita. Fundus Zbirke popunjavao se na različite načine. Najčešće je to bilo kupnjom, ali...
Zbirka kamenih spomenika osnovana je 1948. godine s ciljem sakupljanja arhitektonskih i ostalih spomeničkih ulomaka stradalih tijekom Drugoga svjetskog rata. Naknadno je Zbirka obogaćena darovanjima Arheološkog muzeja u Splitu i to predmetima koji mu sadržajno i vremenski nisu pripadali.