Zbirka stakla broji 163 inv. oznake (245 predmeta). Prema namjeni predmeti se svrstavaju u sljedeće grupe: kuhinjsko posuđe (zdjele, staklenke…); stolno posuđe (čaše, vrčevi, boce, tanjuri…); ukrasni predmeti (vaze, pepeljare, figurice, suveniri, rasvjetna tijela…); ljekarničko staklo (staklena oprema ljekarne – boce s etiketama sadržine, staklenke, epruvete, retorte, mjerice…); ambalaža (boce, staklenke…).
Zbirka grafike postoji od utemeljenja Muzeja grada Splita 1948. godine, a sastoji se od pojedinačnih grafičkih listova, grafičkih mapa i knjiga domaćih i stranih autora. Grafike su nabavljane uglavnom darovnicama ili otkupom, a njihovo porijeklo je vezano uz Split i šire dalmatinsko područje.
Zbirka igračaka osnovana je 1993. godine. Osim dječjih igračaka, Zbirka sadržajem prezentira širi aspekt igre, igranja, pa čak i tijek same proizvodnje igračaka (kalupi za izradu lutaka). U Zbirci su tako svoje mjesto našle društvene igre tombola i šah. Kuglice s brojevima za tombolu i figure za šah s početka i iz prve polovice 20. stoljeća svjedoče nam o stoljetnoj popularnosti tih društvenih igara u gradu. U Zbirci se nalaze predmeti od izuzetne vrijednosti za Split koji pokrivaju razdoblje od 18. do 20. stoljeća.
Zbirka tekstila i modnog pribore utemeljena je 1948. g. Sustavno se dopunjavala otkupima i darovima, a sabire predmete koji nam govore o kulturi odijevanja i življenja u Splitu kroz prethodna stoljeća. Zbirku čine ženski i muški odjevni predmeti, donje rublje, obuća, dječja odjeća, nakit i modni dodaci poput torbica, šešira, suncobrana, rukavica, naočala.
Skupljanje predmeta za fundus Muzeja grada Splita, pa tako i predmeta za Zbirku namještaja, počinje 1915. godine u okrilju tadašnje Gradske biblioteke. Poseban događaj zbio se 1928. godine kada je nadbiskup Kvirin Bonefačić darovao nosiljku koja je pripadala trogirsko – splitskom nadbiskupu Ivanu Luki Garagninu. Unutar Zbirke čuvaju se i dijelovi Buvininih vratnica izrađenih za stolnu crkvu, a koji su skinuti s vratnica prilikom restauracije početkom 20. stoljeća.